B12 VIT.UP - 20 ampułek

B12Vit.UP - suplement diety z witaminą B12 (metylokobolaminą). Zawiera substancje słodzące.

162,59 zł
Ilość

Produkty – Witaminy i minerały –B12 VIT.UP - 20 ampułek

 

Co to jest witamina B12?

B12 VIT.UP to suplement diety z aktywną, rozpuszczalną w wodzie witaminą B12 (metylokobalaminą). Witamina B12 odgrywa ważną rolę w wielu przemianach metabolicznych, a jej obecność w diecie przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia potęgując energię.

Witamina B12 powszechnie zwana jest kobalaminą, a znana pod kilkoma innymi określeniami: metylokobalamina, cyjanokobalamina, hydroksykobalamina, „czerwona witamina” lub„witamina przeciw anemii”. Należy do grupy korynoidów syntetyzowanych wyłącznie przez bakterie i niektóre glony. Budowachemiczna witaminy B12 jest bardzo skomplikowana. Jest to jedyna witamina zawierająca atom metalu – kobalt.

Odpowiedni poziom kobalaminy w organizmie, warunkuje utrzymanie zdrowia. Niedobory witaminy B12 prowadzą do zaburzeń pracy wielu układów i prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych.

Osoby aktywne fizycznie – w tym sportowcy dyscyplin wytrzymałościowych – mogą zarejestrować wzmocnienie wydajności mięśniowej z zastosowaniem suplementacji witaminowej: B12 i B6. Witaminy z grupy B biorą udział w intensyfikowaniu procesu tworzenia erytrocytów.

Witamina B12 stosowana u boku witaminy B6 i kwasu foliowego, wpływa na zahamowanie wzrostu poziomu homocysteiny we krwi – aminokwasu zwiększającego groźbę incydentu sercowo-naczyniowego.

Dlaczego potrzebujemy witaminy B12?

Razem z innymi witaminami z grupy B, witamina B12 utrzymujeprawidłowy metabolizm energetyczny – bierze udział w uwalnianiu energii z pożywienia w przemianach węglowodanów, białek i tłuszczów. Jako związek organiczny jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wielu procesów fizjologicznych w tym krwiotwórczych (powstawanie krwinek czerwonych, erytrocytów).

Obecność witaminy B12 jest niezbędna w procesie tworzenia krwinek białych. Kobalamina reguluje metabolizm wszystkich komórek – w szczególności szpiku kostnego.W większych dawkach stosowana jest w określonych jednostkach chorobowych m.in. niedokrwistości i zapaleniu wielonerwowym.

Witamina B12 – rola:

·       zmniejszenie uczucia zmęczenia(działanie uspokajające)

·       poprawa pamięci i koncentracji

·       utrzymanie sprawności układu nerwowego

·       wzrost komórek ciała

·       zapobieganie niedokrwistości

·       wspieranie funkcjonowania przewodu pokarmowego

·       synteza kwasu deoksyrybonukleinowego (DNA)

·       synteza aminokwasów

·       synteza białek szpiku

Witamina B12 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. O jej dostarczenie powinny zadbać szczególnie osoby aktywne fizycznie. Kobalamina pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Witamina B12 redukuje napięcie i stres.

B12 – w czym się znajduje?

Dobrym źródłem witaminy B12 są podroby (wątróbka), wołowina, wieprzowina, niektóre ryby, mleko, jaja i sery dojrzewające. Witaminę B12 warto suplementować, zwłaszcza narażając się na jej niedobór i niekorzystne skutki zdrowotne. B12 VIT.UP to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę B12.

Wraz z wiekiem pogarsza się wydolność mechanizmów wchłaniania spożytej z dietą witaminy B12. Zaleca się stosowanie sprawdzonych suplementów Muscle Clinic –w tym B12 VIT.UP w ampułkach z płynną metylokobalaminą. Ryzyko powstania choroby niedoborowej jest wyższe u osób stosujących dietę redukcyjną lub sposób żywienia oparty głównie na produktach pochodzenia roślinnego (wegetarianie).

Objawy niedoboru witaminy B12:

·       zahamowanie dojrzewania

·       zmiany zwyrodnieniowe rdzenia kręgowego

·       zwyrodnienia obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego

Witamina B12 – w jakiej formie stosować?

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej preparatu B12 VIT.UP. Produkt nie powinien być również stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.W jednej ampułce B12 VIT.UP zamknęliśmy 100 µg płynnej witaminy B12. Należy spożyć jedną fiolkę dziennie, bezpośrednio lub po rozcieńczeniu w szklance wody (przed użyciem wstrząsnąć).

Tabela składu B12 VIT.UP

Składniki: woda, aromat: malinowy, substancja konserwująca: sorbinian potasu, substancja słodząca: sukraloza, witamina B12 (metylokobalamina).

Wartość odżywcza

100 ml

25 ml

%RWS*

Wartość energetyczna

4 kcal / 16,7 kJ

0 kcal / 0 kJ

 

Tłuszcz

0 g

0 g

- w tym nasycone kwasy tłuszczowe

0 g

0 g

Węglowodany

<1 g

<1 g

- w tym cukry

<1 g

<1 g

Białko

0 g

0 g

Sól

<0,01 g

<0,01 g

Witamina D3

400 µg

 100 µg

4000

*RWS – referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/ 2000 kcal)

Uwagi

Ważne informacje:

·       nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia

·       produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci

·       produkt należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25, poza zasięgiem promieni słonecznych

·       suplement diety należy spożyć przed końcem: data i numer partii na opakowaniu

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób żywienia.

 

Źródło

F. Delavier, M. Gundill, Suplementy żywnościowe dla sportowców, Łódź 2019 r.

H. Ciborowska, A. Rudnicka, Dietetyka – żywienie zdrowego i chorego człowieka, Warszawa 2016 r.

M. Jarosz, B. Bułhak-Jachymczyk, Normy żywienia czlowieka – podstawy prewencji otyłości i chorób niezakaźnych, Warszawa 2008

E. Mindell, Biblia witamin, Warszawa 1996 r.

4260349713764

Opis

Ilość porcji
20
Forma
Płyn
Ilość ampułek
20
Pojemność ampułki
25 ml.

Komentarze

Napisz swoją opinię

B12 VIT.UP - 20 ampułek

B12Vit.UP - suplement diety z witaminą B12 (metylokobolaminą). Zawiera substancje słodzące.

Napisz swoją opinię

Zobacz także