POCZĄTEK

Historia Muscle Clinic rozpoczyna się prawie 8500 kilometrów od Warszawy, na Florydzie i jest historią, którą napisało samo życie, a właściwie... życie pewnej ukochanej babci imieniem Elsi. Tak, tak! To krewna Gerarda Krawczyka – twórcy i pomysłodawcy brandu zaszczepiła w przyszłym przedsiębiorcy pewną maksymę „suplementy są dla każdego, kto dba o zdrowie”. Jak to się stało, że słowa babci stały się receptą na sukces? Babcia Elsi zabierała małego Gerarda na zakupy między innymi do sklepu z suplementami dla sportowców, w którym zaopatrywała się w najpotrzebniejsze produkty u boku miejscowych kulturystów, powtarza- jąc przy tym, jak ważne jest zdrowie. Weteranka obrony Pearl Harbor dożyła 95 lat! Słowa Babci Elsi były i są wciąż aktualne – utkwiły w pamięci młodego chłopaka, stając się w przyszłości inspiracją i niekwestionowanym dziedzictwem.

_N5A7654_i.jpg
20012002

PRZYGODA

Kariera Gerarda to wielka przygoda, która rozpoczęła się dawno temu i trwa do dziś. Fascynacja, zaangażowanie, ciągłe podejmowanie wyzwań i kwestionowanie status quo – oto, czym jest podróż do doskonałości: stworzenia marki premium w branży suplementów diety. na początku był zachwyt... Gerard Krawczyk zachwycony innowacyjnym podejściem Amerykanów do kwestii suplementacji rozpoczyna współpracę z – dominującymi w tym czasie w Europie – markami niemieckimi. Szybko podejmuje decyzję o wprowadzeniu na polski rynek znanych i cenionych na zachodzie odżywek. ... a następnie: gotowe rozwiązania na rosnące zapotrzebowanie Rok 2001 to dla Gerarda czas promocji i reklamy, bo choć to – de facto – okres krajowej dystrybucji topowych, niemieckich marek suplementów takich jak: Topfit, ProVista AG, ALL STARS, NESTLE, Orthomol czy Wobenzym, firma odnotowuje duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości suplementy i preparaty medyczne głównie w Środkowej Europie. W ten sposób podjęta zostaje decyzja o powołaniu do życia własnych, niezależnych marek.

nestle.png
2008

WPŁYW ZZA OCEANU

Pasja do tworzenia wysokiej jakości preparatów spożywczych zrodziła się i kształtowała na arenie międzynarodowej. Inspiracje zaczerpnięte z rynku amerykańskiego i niemieckiego oraz ceniony przez naszych klientów do dziś sposób produkcji suplementów diety bez użycia chemii spożywczej, pozwolił Muscle Clinic stać się marką PREMIUM. Po 7 latach od podjęcia istotnych dla Gerarda decyzji, w roku 2008 w Berlinie, pod adresem Unter den Line 10, zostaje zarejestrowana spółka Noblepharm UG. To tutaj, we wschodniej części Niemiec powstaje pierwszy i najlepiej sprzedający się do dziś suplement: wysokowartościowy hydrolizat kolagenu pochodzenia wołowego Cartilage Plus w proszku i płynie (w 25 mililitro- wych fiolkach). Produkty Noblepharm UG mają swoich odbiorców nie tylko w Berlinie, ale również na terenie całej Polski. Wpływy rynku zza oceanu odegrały istotną rolę w procesie budowania marki. Gerard podkreśla jednak, że to słowa Babci Elsi były i wciąż będą ideą przyświecającą produkcji nowych odżywek – suplementów dla każdego, kto chce dbać o swoje zdrowie.

20112012

PREMIERA

„Première” to w języku francuskim słowo określające coś pierwszego – wyrażenie to idealnie wpisuje się w historię Gerarda i jego zespołu, wyznaczając kierunek przyszłych działań i osiągnięć. Park maszyn pod produkcję odżywek Muscle Clinic powstaje w 2011 roku, a z taśmy produkcyjnej schodzi wówczas pierwszy egzemplarz IsoTrainUp 2250g – czystej formuły izolat białka serwatki wspierający przyrost i utrzymanie masy mięśniowej jego użytkowników. W duchu obecnych – choć nie specyficznych jak na tamte czasy – zrównoważonych praktyk biznesowych, powstał produkt spożywczy wysokiej jakości, pozbawiony w swoim składzie chemii spożywczej. Gerard, producent odżywek bez konserwantów, jest prekursorem w dziedzinie zdrowych i bezpiecznych odżywek – wyprzedza swoje czasy i szerzy idee zaszczepio- ną lata temu przez Babcię Elsi. W roku 2012 ma miejsce szczególnie ważne wydarzenie, a mianowicie premiera Muscle Clinic podczas największych Międzynarodowych Targów Kulturystyki, Fitness, Wellness i Zdrowia FIBO POWER w Kolonii, których celem jest zaprezentowanie marki i asortymentu. Innowacyjna (i praktykowana do dziś) metoda produkcji, została odebrana na targach FIBO bardzo pozytywnie, a sukces mierzony podpisanymi, licznymi kontraktami zakupowymi to początek rozwoju marki Muscle Clinic, świadectwo rosnącego znaczenia na rynku suplemen- tów i olbrzymiej nadziei Gerarda – twórcy i kreatora brandu. Uroczyste otwarcie pierwszego salonu sprzedaży Muscle Clinic w Berlinie na Alexanderplatz to początek drogi do serca konsumentów, a jednocześnie konfrontacja z rynkiem suplementów diety. Bliźniaczy salon sprzedaży detalicznej powstaje w kompleksie handlowym Złote Terasy w ścisłym Centrum Warszawy.

2013

SPRAWDZONA JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Produkty Muscle Clinic otrzymują certyfikat Światowej Agencji Antydopingowej (World Anti-Doping Agency, WADA), a to przekłada się na zwiększenie konkurencyj- ności na rynku. Nasza firma podpisuje umowy z większością polskich związków sportowych – w tym między innymi z Polskim Związkiem Piłki Nożnej (PZPN). Nasze nowatorskie podejście do zdrowej suplementacji zwłaszcza w kontekście produkcji sprawia, że zdobyli- śmy i wciąż zdobywamy zaufanie czołówki polskich sportowców. Współpraca z kluczowymi klientami dała nam możliwość badania najistotniejszych potrzeb i doskonalenia produktów w bezpośrednim starciu z rzeczywistością. Sprawdzona jakość i bezpieczeństwo to fundamentalne wartości naszego przedsiębiorstwa.

2015

MOMENTY

Prosta, a zarazem genialna strategia małych kroków rodzi wielkie dokonania. Otwartość na zmiany i ciągłe doskonalenie to klucz do sukcesu, dlatego w historii Muscle Clinic nie brakuje newralgicznych momentów. Jednym z nich jest kolejne już uczestnictwo w targach sportowych FIBO POWER, na których nasz twórczy i zaangażowany w pracę kolektyw zaprezentował pełną gamę suplementów diety i na którym to klienci oraz kontrahenci nas nie zawiedli – DZIĘKUJEMY, że od lat jesteście z nami i nas wspieracie! W 2013 poszerzamy grono współpracowników, a naszym partnerem biznesowym zostaje Babilon Promotion, zrzeszająca najwyższej klasy pięściarzy grupa zajmująca się kompleksową organizacją gal bokserskich i gal mieszanych sportów walki. W niedługim czasie mamy też okazję uczestniczyć w urodzinach pierwszego profesjonalnego GYMU sportowego WCA, który już w kolejnych latach stanie się kolebką polskiego MMA.

Muscle Clinic znajduje coraz szersze grono odbiorców. Klienci cenią sobie czyste i skuteczne formulacje, a po nasze produkty sięgają sportowcy z każdej dyscypliny – wśród nich ikony sportu: Krzysztof Diablo Włodarczyk, Mamed Khalidov, Artur Szpilka czy Maciej Myszkin.

SPRAWDZENI W BOJU - MMA

Muscle Clinic oferuje produkty dedykowane osobom dbajacym o zdrowie, bez wzgledu na poziom i intensywnosc wysiłku fizycznego czy rodzaj uprawianej dyscypliny. Wspieramy plany treningowe i sposób odzywiania naszych Klientów. Dbamy o to, abyście osiągali swoje załozenia, ie zapominajac przy tym o smakowych upodobaniach. Muscle Clinic produkuje suplementy diety, które trafiaja do osób na salach treningowych, biezniach, kortach, basenach i matach. Docieramy wszedzie tam, gdzie pasja kazdego z Was pozwala złapac kolejny oddech miedzy seriami. Nasze sprawdzone w boju strategie nierzadko zostały docenione. Przekonalismy sie o tym zostajac partnerem technicznym PLMMA Mirka Okninskiego, twórcy polskiego MMA. To była kolejna okazja na wypróbowanie naszego asortymentu w bardzo rozbudowanej dyscyplinie sportu. Stójka, parter i czesto zmieniajace sie pozycje to elementy techniczne walk MMA, które wymagaja od zawodnika złozonych przygotowan na wielu płaszczyznach treningowych w tym równiez na doborze odpowiedniego rodzaju suplementacji. Doswiadczenie Muscle Clinic pokazuje, ze robimy wszystko, by czas poswiecony na Wasze zajecia był wykorzystany z dobrym rezultatem, a kazdy kolejny dzien przynosił pozadane efekty i pozwalał osiagac sportowe sukcesy.

20152016

WIEDZA I PRECYZJA

Na drodze „ku nowemu” stawiamy swój krok – w ten sposób powstaje pierwszy na polskim rynku hydrolizat serwatki, którego idealnym dopełnieniem sa niezbedne, wysokiej jakosci aminokwasy, czyli zwiazki organiczne bedace podstawowym składnikiem budulcowym tkanki miesniowej. Badamy Wasze potrzeby i od lat szukamy 2016 najlepszych rozwiazan, aby tym potrzebom sprostac. Stawiamy przede wszystkim na WIEDZE i PRECYZJE. Podazajac za najnowsza WIEDZA w zakresie sportu i zdrowia, uczestniczymy w 2016 roku w PEI II – najwiekszej Konferencji Fitness w Europie zorganizowanej na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest dla nas okazja do spotkania z najlepszymi trenerami personalnymi w branzy fitness i nie tylko. WIEDZA, za która nieustannie podaza Muscle Clinic pozwala nam siegac dalej i mierzyc wyzej! Oceniamy działanie naszych suplementów na podstawie badan wykonanych z udziałem wielu wspaniałych sportowców. Dzieki współpracy z Pracownia Kardiologii Czynnosciowej rejestrujemy wpływ suplementów diety na wydolnosc sportowa. Diagnostyka sportowa pozwala nam zwiekszyc PRECYZJE, a tym samym uzyskiwac lepsze wyniki z korzyscia dla konsumentów.

20172018

KONSUMENT W CENTRUM NASZEJ UWAGI

Muscle Clinic podejmuje decyzje o zmianie sposobu dystrybucji na terenie Polski i Niemiec. Decyzja Zarzadu, salony w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Berlinie zostaja zamkniete, a produkty dostepne sa jedynie w najlepszych sklepach z suplementami. Proces popularyzacji produktów trwa i rozwija sie z kazdym kolejnym dniem. Wprowadzamy na rynek innowacyjny produkt witaminowy w proszku VitaminUp – skoncentrowane zródło witamin oraz składników mineralnych o działaniu odzywczym i fizjologicznym, którego skutecznosc została potwierdzona badaniami klinicznymi. Na kanale YouTube emitujemy 10-odcinkowy program „Z kamera wsród dzików”, którego Kacper Tofil – kilkukrotny mistrz Polski – jest prowadzacym. Nasze relacje docieraja do setki tysiecy odbiorców. Stale promujemy swoje kanały na Social Media – konta na Facebooku, Tik Toku i Instagramie.

2019

SPORT TO NASZA PROFESJA

Muscle Clinic partnerem technicznym federacji DSF Kickboxing Challenge. Wiodaca grupa sportowa królewskiego K1 docenia nasze suplementy. Wprowadzamy na rynek preparat wspierajacy układ kostno-stawowy FlexUp wytworzony w technologii ortomolekularnej. Niepowtarzalny skład zdobywa serce… i stawy odbiorców! Kolejny produkt staje sie wyróznikiem naszego brandu.

Rozpoczynamy współprace z organizacja sportowa Physical Culture Association Poland. Sporty sylwetkowe to jedna z najbardziej precyzyjnych dyscyplin sportowych pod wzgledem diety i suplementów, dlatego te najbardziej umiesnione oblicze sportu staje sie dla nas prawdziwym wyzwaniem, któremu musimy sprostac w 100% na kazdym etapie. We can do it! Wspieramy ekspedycje alpinistów na Täschhorn(4491m n.p.m.). Gratulujemy doskonałej kondycji, wytrzymałosci oraz silnego ducha! To dla nas zaszczyt, móc wesprzec tak karkołomny wyczyn. Bierzemy udział w najwiekszych polskich targach sportowych FIWE Fitness Trade Show w Warszawie. Nie mogło nas zabraknac na najwiekszym tego typu wydarzeniu. Dziekujemy za miłe przyjecie przez liczne grono fanów marki! Spedzilismy weekend na wspólnych konkursach i konsultacjach z odbiorcami produktów – a to zawsze jest dla nas najcenniejszym doswiadczeniem.

20202021

JEDYNE CO JEST PEWNE TO „ZMIANY”

Muscle Clinic zmienia wizerunek marki, łącząc rozbudo- wę asortymentu produktowego z procesem udoskonala- nia informacji na opakowaniach jednostkowych – nasze działania ukierunkowane są na prezentację suplemen- tów w całkowicie nowej szacie, z korzyścią dla klienta

Nowa formuła i dopracowany skład odżywki BulkUp zostaje doceniony przez użytkowników – zbieramy doskonałe recenzje suplementu, którego celem jest uzupełnienie białek i węglowoda- nów. BulkUp to połączenie 4 rodzajów serwatki i 2 rodzajów węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym z dodatkiem bromelainy. Cieszymy się, że doceniacie naszą pracę i jej efekty!

2019

NOWE TRENDY

Pojawia się bezkompromisowa linia suplementów ANGRY. Nasz PREWORKOUT FURIOUS został okrzyknię ty produktem roku marki Muscle Clinic,a to zainspirowało nas do stworzenia linii pod znakiem CZASZKI

Jesteśmy głównym sponsorem suplementacji podczas Mistrzostw Polski IFBB w Ożarowie Mazowieckim – Festiwalu Sportów Sylwetkowych. Zostajemy uhonorowani ZŁOTYM MEDALEM od Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. To dla nas ogromne wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni! Dziękujemy startującym zawodni- kom za pozytywny feedback dotyczący produktów Muscle Clinic.