Pre Workouty

Czy wiesz, że możesz mieć wpływ na swój trening nawet wtedy, gdy jeszcze się nie rozpoczął? Możesz aktywnie wspierać organizm, dzięki sprawdzonym odżywkom przedtreningowym pre-workout od Muscle Clinic.

Suplementy wspierające cykl treningowy przeznaczone są dla sportowców, osób aktywnych i dbających o swoje zdrowie, którzy chcą intensyfikować wydajność organizmu i bezpiecznie stymulować wskaźniki wytrzymałości, siły i pompy mięśniowej. Sprawdź, czym są przedtreningówki i co powinieneś wiedzieć o ich właściwościach.

Czym są pre-workouty?

Pre-workout, czyli tłumaczone z języka angielskiego słowo rozgrzewka (ang. pre – przed, workout – trening) w kwestii suplementacji rozumiany jest jako rodzaj (kategoria) odżywek o skoncentrowanej, wieloskładnikowej, przetreningowej i różnorodnej zarazem formule. 

Suplementy przedtrenigowe t.zw. „przedtreningówki” mają swój określony cel, lecz zwykle ich kompleksowy skład działa na wielu płaszczyznach jednocześnie. Preparaty pre-workout mają przede wszystkim wspierać aktywność fizyczną osób trenujących różne dyscypliny, o różnej intensywności. 

Suplementy przedtreningowe najczęściej występują w postaci:

proszku – do wymieszania z określoną ilością wody lub soku

ampułek lub shotów – do spożycia bezpośrednio lub po rozcieńczeniu z wodą

kapsułek lub tabletek – w określonej przez producenta ilości 

Pre-workouty przyjmuje się bezpośrednio przed treningiem – około 15-30 minut przed planowanymi ćwiczeniami, lub (jeśli wskazane) można je przyjmować w przerwach między seriami (w trakcie treningu). 

Rola przedtreningówek, czyli co zyskujesz dzięki odżywkom pre-workout?

Rolą przedtreningówek jest przede wszystkim dostarczanie użytkownikowi energii, a także:

zwiększenie siły

wspieranie aktywności (pobudzenie)

usprawnienie rozbudowy masy mięśniowej

wspomaganie wytrzymałości mięśni w trakcie treningu

motywowanie do działania (zwiększenie czasu aktywności fizycznej)

Preparaty pre-workout poprawiają wskaźniki siły mięśniowej i wytrzymałości. Wskazuje się, że ich rolą jest również wspieranie procesu potreningowej regeneracji.

Grupa docelowa (rodzaj i intensywność wysiłku) i zakres działania przedtreningówki kształtują jej specyficzny skład, jednak główne parametry pozostają niezmienne, ponieważ celem nadrzędnym stosowania odżywek pre-workout jest: zwiększenie uczucia energii, przy jednoczesnym zmniejszeniu zmęczenia oraz poprawa wydajności ćwiczeń (z jednocześnie oczekiwanym, satysfakcjonującym poziomem potreningowej regeneracji).

To, co musisz wiedzieć na pewno to fakt, że nie każda przedtreningówka jest taka sama. Jedne skupiają w swoim składzie określoną substancję czynną, a drugie – tworzone kompleksowo – zawierają w swoim składzie wiele substancji o wszechstronnym działaniu. 

Przy wyborze najodpowiedniejszego pre-workoutu należy kierować się właściwościami substancji czynnej. Typowe opisy przedtreningówek obejmują rolę użytych do ich produkcji składników i (lub) cele treningowe, które mogą zostać osiągnięte przez użytkownika.

Stosując pre-workout i uwalniając swój cały potencjał, możesz:

poprawić wydolność tlenową

poprawić beztlenową wytrzymałość mięśni

zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśni

wesprzeć produkcję NO (tlenku azotu)

zwiększyć pompę mięśniową

poprawić wydajność intensywnego treningu

zwiększyć dopływ krwi do mięśni

buforować wydzielanie kwasu mlekowego

podejmować większą aktywność

utrzymać wodę w organizmie

wspierać regenerację mięśni 

Pre-workout w diecie sportowca

W diecie sportowca – osób aktywnych ruchowo, bez względu na intensywność ćwiczeń i rodzaj dyscypliny – nie może zabraknąć czasu na odpowiednie przygotowanie do treningu, które pozwoli uwolnić moc ukrytą w mięśniach. Tylko w ten sposób można optymalnie wykorzystać swoją siłę, zwiększyć wydolność treningową i osiągnąć wymarzone cele. 

Przedtreningówka znajduje praktyczne zastosowanie u świadomych sportowców i osób dbających o swoją kondycję fizyczną. 

Składniki czynne przedtreningówek i ich działanie

Nasze pre-workouty dostarczają niezbędnej energii do pracy na siłowni i w terenie podczas ćwiczeń. Tłoczą krew do mięśni, a jednocześnie zabezpieczają przed katabolizmem mięśniowym. Ich przyjmowanie skuteczniej oddziałuje na efektywność treningu, siłę i wytrzymałość podczas zmagań sportowych. 

Wieloskładnikowe kompleksy pre-workout dostarczają niezbędnych składników odżywczych, jednocześnie zwiększając biodostępność produktu. Zadbaliśmy o to, aby nasze suplementy odpowiadały na potrzeby osób, traktujących swój trening poważnie. Z naszymi produktami u boku masz pewność, że dostarczysz swojemu organizmowi potężnej energii i siły mięśniowej. 

Składnikami aktywnymi w naszych preparatach pre-workout są m.in.:

arginina, alfa-ketoglutaran argininy

kofeina, 1,3,7-trimetyloksantyna, guarana

cytrulina (L-cytrulina, jabłczan cytruliny)

aminokwasy rozgałęzione, BCAA

witamina B6, pirydoksyna

kreatyna (monohydrat kreatyny)

NAC (N-Acetylocysteina, N-acetylo-L-cysteina)

L-karnityna 

Arginina (alfa-ketoglutaran argininy, AAKG)

Arginina klasyfikowana jest do t.zw. aminokwasów endogennych (względnie endogennych), jednak w przypadku osób aktywnych (sportowców) powinna być traktowana jako aminokwas niezbędny, bo choć może być syntetyzowana z proliny czy glutaminy i przekształcana w cytrulinę, która staje się jej prekursorem, w tym procesie syntezy nie wyrównuje strat wywołanych wzmożonym wysiłkiem mięśniowym (treningiem). 

Arginina stabilizuje tkankę mięśniową, zwiększa dopływu krwi do mięśni, usprawnia transport składników odżywczych i jest bezpośrednim prekursorem tlenku azotu (NO) – głównym boosterem jego wydzielania. 

Nasze pre-workouty dostarczają argininę również w postaci najlepiej wchłanianych (najbardziej bioaktywnej formy) peptydów: alfa-ketoglutaranów argininy (AAKG). 

Arginina dostarczana do organizmu w połączeniu z innymi, aktywnymi składnikami np. jabłczanem cytruliny, zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni – ten efekt pompy mięśniowej jest oczekiwany w wielu treningach oporowych (poprawa przepływu krwi).

Badania pokazują, że dieta uboga w argininę – stosowana nawet u osób z niską aktywnością fizyczną – znacząco obniża jej poziom we krwi (nawet o 20%!).

Kofeina (1,3,7-trimetyloksantyna), guarana

Kofeina, czyli 1,3,7-trimetyloksantyna to substancja organiczna, która znacząco podnosi wydolność wysiłkową – bezsprzecznie jest stymulantem oddziałującym na organizm. Kofeina pobudza ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy, zwiększa czujność i koncentrację, zmniejszając jednocześnie uczucie zmęczenia. 

Kofeina jako substancja czynna dodawana do pre-workoutów pozwala efektywniej wykorzystywać czas spędzony na ćwiczeniach. Umożliwia kontynuowanie treningu o większej intensywności, przez dłuższy czas. Mówiąc wprost: jej stosowanie przynosi wymierne korzyści, zarówno podczas krótko, jak i długotrwałego wysiłku fizycznego.  

Kofeina umiarkowanie stymuluje wydzielanie adrenaliny, wzmacnia siłę skurczu mięśni i przyspiesza uwalnianie lipidów z tkanki tłuszczowej (uwolnienie dodatkowego zapasu energii w treningach długotrwałych). 

1,3,7-trimetyloksantyna stymuluje do podejmowania zwiększonej aktywności – w połączeniu z innymi składnikami czynnymi np. beta-alaniną, przyjmowana jest jako przedtreningowy booster: wyzwala dodatkowe pokłady energii, potęguje skupienie, intensywność i wytrzymałość wysiłku.  Jednym z wielu źródeł kofeiny jest guarana, która w swoich nasionach zawiera od 4 do 8% kofeiny. 

Cytrulina (L-cytrulina, jabłczan cytruliny)

Cytrulina występuje w suplementach w formie L-aminokwasu lub jabłczanu (związku L-cytruliny z kwasem jabłkowym). Badania pokazują, że nawet lepiej niż sama arginina, L-cytrulina zwiększa poziom argininy w osoczu. Obecność cytruliny w pre-workoutach gwarantuje zwiększenie poziomu argininy (niezbędnego aminokwasu osób aktywnych ruchowo), wytrzymałość mięśni oraz ilości tlenku azotu. 

L-cytrulina ceniona jest zwłaszcza za tę ostatnią cechę – optymalny poziom stężenia tlenku azotu, który rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi, wpływa korzystnie na aktywność i wysiłek: treningi są więc bardziej wydajne, ponieważ zmniejsza się ryzyko zmęczenia mięśni podczas ćwiczeń. Użytkownicy przedtreningówek mogą przez dłuższy czas podejmować wysiłek na wysokim poziomie i intensywności. 

Jabłczan cytruliny przyspiesza proces regeneracji pomiędzy dwiema seriami treningowymi następującymi po sobie w krótkim odstępie czasu. 

Beta-alanina (β-Alanina)

Beta-alanina zawarta w suplementach do stosowania „przed treningiem”, zwiększa przede wszystkim możliwości wysiłkowe – w zakresie przemian tlenowych i beztlenowych. Wpływa na wytrzymałość mięśni, a w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi np. kofeiną, jest idealnym, przedtreningowym boosterem. 

β-Alanina jest prekursorem karnozyny – dipeptydu wykazującego zdolność do neutralizowania kwasu mlekowego powstającego w trakcie wysiłku.  Beta-alanina cechuje się właściwościami buforującymi, chelatującymi i antyoksydacyjnymi.

Jeśli chcesz, aby Twój trening był bardziej wydajny, niż do tej pory – sięgnij po dedykowany pre-workout, który w swoim składzie zawiera ten cenny związek organiczny.

BCAA (Branched Chain Amino Acid)

W suplementacji przedtreningowej (i nie tylko) podkreśla się znaczenie t.zw. aminokwasów rozgałęzionych BCAA: leucyny, waliny i izoleucyny, które wyróżniają się działaniem antykatabolicznym i anabolicznym. Organizm człowieka nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować, ale bardzo szybko je zużywa jako materiał energetyczny.

Dostarczenie BCAA sprzyja potreningowej regeneracji, utrzymaniu mięśni i ich rozbudowie. Kompleks „leucyna, walina i izoleucyna” hamuje proces rozpadu białek mięśniowych, poprawia wydajność psychofizyczną, a także łagodzi odczuwanie zmęczenia (w takcie i po treningu).

Witamina B6 (pirydoksyna)

Witamina B6, jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, która występuje w wielu suplementach w tym pre-workoutach Muscle Clinic. Od witaminy B6 uzależniona jest produkcja tauryny – aminokwasu rozsławionego dzięki modzie na napoje energetyzujące. Naturalnie, tauryna występuje w mięśniach szkieletowych. Badania wykazały, że najprawdopodobniej pirydoksyna uczestniczy w działaniu hormonów sterydowych (ekspresji genów). 

Sportowcy i osoby aktywne powinny skutecznie łączyć przyjmowanie cennych dla zdrowia i dobrej kondycji fizycznej witamin, w tym m.in. witaminę B6 przyczyniającej się do intensyfikowania tworzenia erytrocytów. 

Witamina B6 zawarta w przedtreningówce zmniejsza uczucie zmęczenia i utrzymuje prawidłowy metabolizm energetyczny. Warto zadbać o suplementację pirydoksyny. 

Kreatyna (monohydrat kreatyny)

Kreatyna to białko, które naturalnie występuje w ludzkim organizmie – składa się z trzech aminokwasów: argininy, glicyny i metioniny. Najczęściej jest dostępna w pre-workoutach w postaci monohydratu kreatyny. Kreatyna uskutecznia trening, pełni przede wszystkim funkcję potęgującą energię podczas wykonywanych ćwiczeń (napędza mięśnie pracujące w podczas wzmożonego wysiłku). 

Suplementy kreatynowe pozwalają pobudzić produkcję białka niezbędnego do budowy i rozbudowy masy mięśniowej (retencja wody do komórek). Kreatyna ogranicza produkcję zwiększonej ilości kwasu mlekowego i zmniejsza również rozpad białek mięśni po intensywnym treningu. Jest oczekiwanym składnikiem pre-workout, zwłaszcza gdy celem jest zwiększenie wydolności, siły i wytrzymałości mięśni.  

NAC (N-Acetylocysteina, N-acetylo-L-cysteina)

Spożywanie NAC pozwala zmniejszyć utratę tkanki mięśniowej oraz zatrzymać proces odkładania się tłuszczu. N-acetylo-L-cysteina to związek organiczny (pochodny aminokwasu L-cysteiny), prekursor glutation – najskuteczniejszego przeciwutleniacza w ludzkim organizmie.

Bardzo intensywny i wyczerpujący trening prowadzi do obniżenia poziomu cennego glutation mięśniowego, któremu można przeciwdziałać stosując przedtreningówkę bogatą w NAC. N-Acetylocysteina odbudowuje układ odpornościowy, poprawia kondycję i ogólne samopoczucie. 

L-karnityna

Karnityna to związek witaminopodobny umożliwiający transport i metabolizm energetyczny kwasów tłuszczowych. W procesie utleniania (spalania tłuszczów) produkowana jest energia – dlatego im więcej karnityny dostarczonej organizmowi, tym więcej energii potrzebnej do ćwiczeń. Karnityna stosowana jest jako składnik preparatów pre-workout, wspomaga proces odchudzania. 

Ze względu na fakt, że karnityna oddziałuje na układ hormonalny, wpływa również na regenerację oraz wzrost komórek mięśniowych. Szacuje się, że wraz ze wzrostem aktywności fizycznej zwiększa się zapotrzebowanie na L-karnitynę. Odpowiedzią na te potrzeby są gotowe – zawierające w swoim składzie karnitynę – przedtreningówki. 

Pre-workout: Twoje dopełnienie codziennej diety i treningu 

Dzięki zastosowaniu pre-workoutów w diecie możesz znacząco poprawić swoją całkowitą objętość treningu mierzoną jednostkami:

powtórzeń

setów

ładunku (wagi ciężarów)

czasu

dystansu

wysiłku

Substancje czynne zawarte w naszych produktach pozwalają m.in. zwiększyć wydolność tlenową, dzięki czemu możesz podejmować wysiłek fizyczny w szerszym zakresie intensywności (i czasie trwania pojedynczego treningu). Wraz ze wzrostem stopnia wytrenowania, przybliżamy Cię do osiągnięcia celu i realizacji planu treningowego w krótszym (optymalnym) czasie.  

Nasze suplementy to energia skumulowana w wygodnej i przystępnej formie – proszków, ampułek lub kapsułek gotowych do spożycia przed treningiem lub w jego trakcie. 

Pre-workouty Muscle Clinic – produkty

WorkUp

- dostępne pojemności: 210g

- wartość odżywcza w 100g:

jabłczan cytruliny – 90g

witamina B6 – 167mg

PumpUp 

- dostępne pojemności: 150 kapsułek

- wartość odżywcza w 100g:

AAKG – 96g (w tym arginina 48g)

witamina B6 – 0,07g

KickUp

- dostępne pojemności: 300g (proszek), 150 kapsułek

- wartość odżywcza w 100g:

beta alanina – 80g

kofeina (1,3,7-trimetyloksantyna) – 4g

witamina E – 0,24g

witamina C – 1,6g

witamina B1 – 22mg

witamina B6 – 28mg

niacyna – 320mg

kwas pantotenowy – 120mg

ActiveUp

- dostępne pojemności: 500g

- wartość odżywcza w 100g:

witamina C – 400mg

niacyna – 80mg

witamina E – 60mg

witamina B6 – 7mg

witamina B1 – 5,5mg

kwas foliowy – 1000µg

wapń – 1221mg

potas – 1805mg

magnez – 451mg 

PumpUp

- dostępne pojemności: 210g

- wartość odżywcza w 100g:

AAKG – 85,7g

witamina B6 – 143mg

NOX IntenseUp

- dostępne pojemności: 640g

- wartość odżywcza w 100g:

BCAA – 15g

AAKG – 11,5 (w tym L-arginina: 7,25g)

monohydrat kreatyny – 7,5g

kofeina (1,3,7-trimetyloksantyna) – 500mg

potas – 400mg

witamina C – 400mg

niacyna – 80mg

kwas pantotenowy – 22,5mg

witamina B6 – 5,25mg

Furious

- dostępne pojemności: 450g

- wartość odżywcza w 100g:

beta-alanina – 13,3

jabłczan cytruliny – 13,3

AAKG – 13,3

monohydrat kreatyny – 10g

TCM – 10g

L-glutamina – 6,7g

L-lizyna – 6,7g

tauryna – 1,3g

L-tyrozyna – 3,3g

N-acetylo-L-cysteina – 2g

1,3,7-trimetyloksantyna – 1,3g

witamina B1 – 33mg

witamina B6 – 33mg

witamina B12 – 50 µg

kwas foliowy – 2mg

kwas pantotenowy – 120mg

Ekstrakt z pestek winogron – 0,7g

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy – 0,7g

Bioflawonoidy cytrusowe – 0,7g

Angry

- dostępne pojemności: 300g (proszek), ampułki 25ml

- wartość odżywcza w 100g proszku:

jabłczan cytruliny – 4g

beta-alanina – 26,7g

AAKG – 6,7g

kofeina – 2g

magnez - 666,7 mg

potas – 1,3g

chlorki – 193mg

- wartość odżywcza w 100ml ampułki:

jabłczan cytruliny – 12g

beta-alanina – 3200mg

AAKG – 28g

kofeina – 400mg

tauryna – 1200mg

ShapeUp

- dostępne pojemności: 3000mg (20 ampułek)

- wartość odżywcza w 100g:

L-karnityna – 12g

RushUp

- dostępne pojemności: 500ml (20 ampułek)

- wartość odżywcza w 100g:

ekstrakt z guarany – 4g

(w tym kofeina – 400mg)

HoldUp energy

- dostępne pojemności: 300g

- wartość odżywcza w 100g:

BCAA – 4g

jabłczan cytruliny – 20g

winian L-karnityny – 20g

1,3,7-trimetyloksantyna – 2g

witamina B12 - 25µg

ANGRY PUMP

- dostępne pojemności: 300g

- wartość odżywcza w 100g:

L-cytrulina – 30g

AAKG – 30g

tauryna – 5g

N-acetylo-tyrozyna – 5g

Więcej
Pokazano 1-8 z 14 pozycji

Aktywne filtry