ANGRY Amino EAA, 240 kapsułek

Angry Amino EAA to suplement diety przeznaczony do szybkiego uzupełniania niedoborów aminokwasów, powstałych w wyniku niedostatecznego spożycia białek lub intensywnego treningu. 

82,41 zł
Ilość

Angry Amino EAA to suplement diety przeznaczony do szybkiego uzupełniania niedoborów aminokwasów, powstałych w wyniku niedostatecznego spożycia białek lub intensywnego treningu. 

Aminokwasy EAA, inaczej nazywane egzogennymi lub niezbędnymi, są aminokwasami, które organizm człowieka nie jest w stanie syntetyzować samodzielnie i muszą być dostarczane wraz z pożywieniem lub suplementami.

Istnieje dziewięć aminokwasów EAA: fenyloalanina, walina, treonina, tryptofan, metionina, leucyna, izoleucyna, lizyna i histydyna. Są one niezbędne do syntezy białek w organizmie, a także pełnią wiele innych ważnych funkcji metabolicznych. Wszystkie te aminokwasy, a także dodatkowo L-argininę, znajdziesz w kompleksie Angry Amino EAA.

Wpływ aminokwasów EAA na syntezę białek mięśniowych

Aminokwasy EAA to świetny wybór dla wszystkich aktywnych fizycznie osób, które chcą wynieść swoją suplementację około treningową na wyższy poziom. Ich spożywanie wpływa pozytywnie na na syntezę białek mięśniowych oraz hamowanie procesów katabolicznych (rozpad białek mięśniowych). Dzięki temu jesteśmy w stanie wpłynąć na tempo oraz jakość przyrostów czystej masy mięśniowej.  

Kompleks aminokwasów EAA zawiera w sobie znane ze swoich właściwości pro anabolicznych i anty katabolicznych, aminokwasy BCAA (leucyna, izoleucyna, walina). Warto podkreślić, że regularna suplementacja aminokwasami EAA sprzyja także lepszej produkcji hormonu wzrostu, a ta przekłada się poprawę osiąganych wyników sylwetkowych i siłowych. Głównie za sprawą wspomnianej lizyny. 

Właściwości poszczególnych aminokwasów

L-Leucyna jest jednym z podstawowych aminokwasów biorących udział w syntezie białek. Jest szczególnie ważna dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ pomaga w budowaniu i regeneracji mięśni. Wspiera utrzymanie równowagi azotowej organizmu poprzez zwiększenie wchłaniania azotu z pożywienia a także regulację poziomu glukozy we krwi poprzez stymulowanie wydzielania insuliny.

L-Izoleucyna bierze udział w procesie produkcji energii, przede wszystkim w tkance mięśniowej. Pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi, poprzez stymulowanie wydzielania insuliny oraz jest niezbędna do produkcji przeciwciał, które pomagają w zwalczaniu infekcji.

L-Walina jest ważnym aminokwasem dostarczającym energii, zwłaszcza w sytuacjach wysiłkowych. Pomaga w regeneracji i odbudowie mięśni a także jest prekursorem neuroprzekaźników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu.

L-lizyna jest niezbędna dla produkcji przeciwciał i limfocytów, które pomagają w walce z infekcjami. Jest także ważnym składnikiem kolagenu, który stanowi podstawową strukturę kości oraz pomaga w utrzymaniu równowagi azotowej we krwi poprzez zwiększanie wchłaniania azotu z pożywienia. Lizyna jest niezbędna do metabolizmu węglowodanów i tłuszczów, a także do produkcji energii.

L-treonina jest używana przez organizm do syntezy białek, a także do produkcji innych związków, takich jak glikolipidy, które są ważne dla struktury i funkcji błon komórkowych. L-treonina jest również ważnym źródłem energii dla organizmu i jest wykorzystywana w procesie produkcji glukozy przez wątrobę.

L-fenyloalanina jest prekursorem syntezy noradrenaliny i dopaminy, które są neuroprzekaźnikami w mózgu i wpływają na nastrój, motywację, koncentrację i inne funkcje mózgu. Właśnie dlatego l-fenyloalanina jest często stosowana w suplementach diety jako nootropik, czyli substancja wpływająca na poprawę funkcji poznawczych.

L-metionina jest ważnym składnikiem w procesie detoksykacji organizmu. Pomaga w usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu, takich jak metale ciężkie i inne toksyny. Jest także prekursorem glutationu, który jest silnym przeciwutleniaczem i ważnym czynnikiem ochronnym dla organizmu. Wpływa na poziom neuroprzekaźników w mózgu, takich jak serotonina, co może wpłynąć na poprawę nastroju i redukcję objawów depresji. Ponadto jest składnikiem budulcowym kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowia skóry, włosów i paznokci.

L-histydyna jest prekursorem histaminy, związku chemicznego, który odgrywa ważną rolę w reakcjach alergicznych oraz w regulacji procesów fizjologicznych, takich jak np. wydzielanie soków żołądkowych. Pomaga w produkcji białek, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, oraz jest składnikiem budulcowym melatoniny- hormonu regulującego sen i czuwanie. L-histydyna bierze także udział w wielu procesach metabolicznych, takich jak przemiana aminokwasów, utlenianie glukozy czy regulacja pH krwi.

L-tryptofan jest prekursorem ważnych związków biochemicznych, takich jak serotonina, melatonina i niacyna (witamina B3). Jako prekursor serotoniny jest zaangażowany w regulację nastroju, apetytu i snu. Ponadto, L-tryptofan jest również ważny dla zdrowia układu nerwowego, ponieważ jest zaangażowany w syntezę niacyny, która jest niezbędna dla zdrowia mózgu i układu nerwowego. Może również pomóc w zmniejszeniu objawów depresji, zaburzeń lękowych i bezsenności.

L-arginina jest prekursorem tlenku azotu, który jest ważnym czynnikiem rozkurczającym naczynia krwionośne. Może mieć korzystny wpływ na zdrowie serca, poprzez obniżanie ciśnienia krwi, zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i poprawę lipidogramu. Może również wpływać na poprawę funkcji seksualnej u mężczyzn.

Informacje dodatkowe

Patent Capsugel DRcaps™ pomaga chronić składniki preparatu, które są wrażliwe na działanie soku żołądkowego. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w Capsugel DRcaps™ uwalniają zawartość kapsułki po dłuższym czasie, dzięki czemu nie jest ona degradowana w żołądku.

Produkt Angry Amino EAA dostępny jest w opakowaniach 240 kaps. Opakowanie zawiera 40 sugerowanych porcji produktu. 

Skład produktu Angry Amino EAA: ВCAА (L-leucyna, L-walina, L-izoleucyna), L-lizyna, L- treonina, L-fenyloalanina, L-metionina, L-arginina, L-histydyna, L tryptofan, kapsułka (żelatyna), substancja przeciwzbrylająca: areosil.

Wartość odżywcza  w 100 g.  6 kaps. (jedna porcja)
 Wartość energetyczna  1439 kJ / 344 kcal  40,2 kJ / 9,6 kcal
 Tłuszcz  0 g  0 g
 - w tym nasycone kwasy  tłuszczowe  0 g  0 g
 Węglowodany  0 g  0 g
- w tym cukry  0 g  0 g
 Białko  86 g  5 g
 Sól  0 g  0 g
 L-Leucyna  30 g  720 mg
 L-Izoleucyna  15 g  360 mg
 L-Walina  15 g  360 mg
 L-Lizyna  13,5 g  324 mg
 L- Treonina  7 g  168 mg
 L-Fenyloalanina  7 g  168 mg
 L-Metionina  4,5 g  108 mg
 L-Arginina  4 g  96 mg
 L-Histydyna  3g  72 mg
 L-tryptofan  1 g  24 mg

SPOSÓB SPOŻYCIA: Należy przyjmować 6 kapsułek dziennie, najlepiej w czasie posiłku. Kapsułki należy popić woda niegazowaną.

Ważne informacje: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Możliwa zawartość glutenu, laktozy, białka sojowego, jaja kurzego. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób żywienia. Przechowywać  w suchym miejscu w temperaturze 5-25C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem.

Źródło:

 1. "Aminokwasy egzogenne (EAA) w diecie sportowców". Magdalena Szołtysik i Piotr Czarnocki, "Żywienie Człowieka i Metabolizm" 2017.
 2. "Suplementacja aminokwasami rozgałęzionymi (BCAA) oraz aminokwasami egzogennymi (EAA) w procesie odnowy biologicznej organizmu". Justyna Gębczyńska i Włodzimierz Lewandowski, "Wychowanie Fizyczne i Sport" 2015.
 3. "Wpływ aminokwasów egzogennych na syntezę białka mięśniowego". Anna Lubkowska i Kamil Jaworski, "Nowiny Lekarskie" 2013.
 4. "Aminokwasy egzogenne (EAA) - rola w treningu i sporcie". Agnieszka Mężyk i Piotr Czarnocki, "Endokrynologia, Otyłość i Zaburzenia Przemiany Materii" 2018. 

Ważne:

 • Nie zaleca się przekraczania dziennej dawki suplementu.  
 • Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Produkt należy przechowywać w suchym miejscu w temperaturze 15-25 st. C.
 • Produkt należy chronić przed bezpośrednią ekspozycją na światło słoneczne.
 • Produkt nie zawiera aspartamu, konserwantów, smaków syntetycznych, spulchniaczy i zagęszczaczy, barwników, sacharynianu sodu oraz acesulfamu.
 • Produkt stanowi źródło fenyloalaniny.
 • Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla sportowców, nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety oraz zdrowego stylu życia.
 • Muscle Clinic gwarantuje stałą kontrolę oraz rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa podczas produkcji.

Zastrzeżenie zmian przez firmę Muscle Clinic: dane oddają status do chwili opublikowania i mogą różnić się od drukowanego materiału. Wszystkie dane mogą być zmieniane bez zawiadomienia.

4260349716093

Opis

Waga
144
Forma
Kapsułki
Ilość kapsułek
240

Komentarze

Napisz swoją opinię

ANGRY Amino EAA, 240 kapsułek

Angry Amino EAA to suplement diety przeznaczony do szybkiego uzupełniania niedoborów aminokwasów, powstałych w wyniku niedostatecznego spożycia białek lub intensywnego treningu. 

Napisz swoją opinię

Zobacz także