TOP 3 suplementy dla trenujących na siłowni

list w kategorii: Technologie w suplementach visibility Wyświetlenia: 6383


Dieta, trening i suplementacja to trzy kluczowe elementy, które wpływają na wyniki treningowe i ogólną kondycję organizmu. Każdy z nich powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb trenującego i celów treningowych. Jeśli Twoja aktywność sportowa skupia się wokół treningu na siłowni, to świetnie trafiłeś. W tym artykule przedstawimy Ci 3 uniwersalne suplementy, które świetnie sprawdzą się zarówno u osób trenujących pod kątem budowy masy mięśniowej, redukcji tkanki tłuszczowej, jak i ogólnej poprawy sprawności czy kondycji.

Suplementy diety- dlaczego warto po nie sięgnąć?

Osoby trenujące na siłowni powinny dostarczać swojemu organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych, aby zaspokoić wysokie zapotrzebowanie na energię oraz składniki budulcowe mięśni. Zastosowanie suplementów diety, takich jak odżywki białkowe, aminokwasy, kreatyna czy witaminy i minerały, pozwala nie tylko na uzupełnienie diety o deficytowe składniki, ale także wpływa pozytywnie na przyspieszenie regeneracji potreningowej. 

Innym powodem, dla którego osoby trenujące na siłowni sięgają po odżywki i suplementy, jest zwiększenie wydajności organizmu podczas treningu. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest wykonywanie większej ilości powtórzeń, zwiększanie obciążeń treningowych, a co za tym idzie- osiąganie lepszych wyników w krótszym czasie.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, czy posiadasz już pokaźny staż treningowy, istnieje pewna podstawowa grupa suplementów, których zastosowanie zawsze przełoży się na poprawę Twoich wyników sportowych i które warto uwzględnić w swoim codziennym planie suplementacji. 

Kreatyna- podstawowy suplement każdego sportowca

Kreatyna to najpopularniejszy suplement dla sportowców na świecie, uznawany za najsilniejszy z legalnych anabolików dostępnych na rynku. 

 

- wspomaga budowę masy mięśniowej oraz siły;

- przyspiesza syntezę ATP, dzięki czemu mięśnie szybciej regenerują się między kolejnymi ciężkimi seriami;

- zabezpiecza mięśnie przed rozpadem (działanie antykataboliczne)

- wspiera procesy regeneracji powysiłkowej;

- poprawia wytrzymałość i zwiększa wydajność pracy mięśni.
Kreatynę możesz stosować przez cały rok, bez względu na to, czy jesteś na etapie redukcji tkanki tłuszczowej, czy w okresie tzw. “masowania”, czyli budowy masy mięśniowej. Mogą z niej korzystać zarówno panowie, jak i panie. Dostępna jest w formie proszku jak np. Muscle Clinic Muscle Up lub w formie wygodnych kapsułek. 

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem najlepszej kreatyny na budowę masy mięśniowej, odsyłamy Cię do innego naszego artykułu, w którym opisaliśmy, na co zwrócić uwagę wybierając kreatynę dla siebie. 

Białko serwatkowe- podstawowy budulec mięśni

Białko serwatkowe jest ważnym składnikiem odżywczym potrzebnym do budowy i regeneracji mięśni. Podczas treningu siłowego mięśnie ulegają mikrouszkodzeniom, a białko jest niezbędne do naprawy i budowy tkanek mięśniowych. Cechuje się ono dużą zawartością aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach, a szczególnie leucyny – aminokwasu, który ma największy wpływ na proces syntezy białek mięśniowych. 

wheyup-750g.jpg


Muscle Clinic WheyUp to najwyższej klasy odżywka proteinowa na bazie koncentratu (WPC) oraz izolatu białka serwatki (WPI). Stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety sportowców w wartościowe białko oraz wspomaga proces budowy czystej masy mięśniowej.

Połączenie obu frakcji białek w jednym produkcie jest optymalnym rozwiązaniem, które może pozytywnie wpłynąć na procesy anaboliczne w organizmie poprzez zapewnienie stopniowego i długotrwałego uwalniania aminokwasów do mięśni. Dzięki temu organizm jest w stanie lepiej wykorzystać dostarczone białko, co sprzyja procesom regeneracji i wzrostu masy mięśniowej. 

Białko jest także dużym sprzymierzeńcem w okresie odchudzania i warto zwiększyć jego podaż, ponieważ jest bardzo sycącym makroskładnikiem i może pomóc w zmniejszeniu apetytu i kontroli spożywanych kalorii. 

Sprawdź jakie białko stosować przy odchudzaniu, a jeśli jesteś na diecie wegańskiej, wybierz najlepsze białko dla wegan


Aminokwasy BCAA- dlaczego warto stosować?

Aminokwasy rozgałęzione BCAA są popularnym suplementem wśród osób trenujących na siłowni i stanowią około 35% aminokwasów w mięśniach szkieletowych, co czyni je ważnym składnikiem odżywczym dla osób trenujących siłowo. Do aminokwasów rozgałęzionych należą trzy aminokwasy: walina, izoleucyna i leucyna. 

- Leucyna- to aminokwas, który stymuluje proces syntezy białek w organizmie i pomaga zwiększyć masę mięśniową.

- Izoleucyna- to aminokwas, który pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi i przyspiesza regenerację mięśni.

- Walina- to aminokwas, który jest ważny dla wytwarzania energii w mięśniach i pomaga w redukcji zmęczenia.

Aminokwasy rozgałęzione BCAA są niezbędne do syntezy białek mięśniowych i mogą pomóc w przyspieszeniu regeneracji mięśni po treningu i wzrostu masy mięśniowej. Suplementacja aminokwasami BCAA wpływa także na zmniejszenie rozpadu białek mięśniowych i ochronę mięśni przed katabolizmem (działają antykatabolicznie).

Wybierając dla siebie suplement z aminokwasami BCAA, możesz wybrać produkt zawierający wyłącznie “czyste” aminokwasy BCAA- leucynę, izoleucynę oraz walinę lub sięgnąć po kombinację aminokwasów BCAA z innymi aminokwasami i dodatkami, które będą wspierały Twój progres treningowy. 

strongup-bcaa-l-glutamina-i-witamina-b6-400-g.jpgMuscle Clinic Strong Up to suplement diety zawierający aminokwasy rozgałęzione (BCAA) oraz L-glutaminę.Jednym z ważnych efektów działania glutaminy jest oszczędzanie mięśniowych zasobów aminokwasów BCAA.  Glutamina może także wpływać na trawienie i wchłanianie składników odżywczych, szczególnie białka i węglowodanów.


holdup-after.jpg


Muscle Clinic Hold Up After to kompleks aminokwasów BCAA w proporcjach 2:1:1 z dodatkiem kwasu aminomasłowego (GABA), który między innymi odpowiada za zmniejszenie pobudliwości i rozluźnienie mięśni.GABA może także wpływać na wydzielanie hormonu wzrostu (GH), który odgrywa kluczową rolę w procesie regeneracji mięśni. 


holdup-energy.jpg


Muscle Clinic Hold Up Energy to kompleksowy suplement przedtreningowy zawierający aminokwasy BCAA w stosunku 2:1:1, l-cytrulinę, winian l-karnityny oraz kofeinę w formie 1,3,7- trimetyloksantyny.


Wpływa na zwiększenie masy mięśniowej, poprawę wydajności fizycznej, zapewnia dodatkową energię przed treningiem oraz wspiera regenerację potreningową. 
Pamiętaj, że odpowiednio dobrana suplementacja wraz z dietą i treningiem może przyczynić się do osiągnięcia zamierzonych celów związanych z treningiem siłowym. Regularne stosowanie kreatyny, białka i aminokwasów wpływa na zwiększanie siły, wytrzymałości oraz masy mięśniowej, a także minimalizuje ryzyko urazów i przyśpiesza proces regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień